еМагазин

Tag : лаборант

Македонија

Ученик во второ одделение и лаборант заболени од Ковид-19 во Тиквешко

Редакција
Второодделенец и здравствено лице се заболени од Ковид-19 во Тиквешко. Една жена почина во скопска болница, а девет нови позитивни случаи се регистрирани за 24...
Македонија ТОП СТОРИИ

Лаборант од Клиниката за детски болести заболен од коронавирусот

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција информираше дека од коронавиирусот е заболен еден лаборант од Универзитетска клиника за детски болести во Скопје....