еМагазин

Tag : Латинска Америка

Свет

Пропуст или порака: Планираат ли САД праќање 5.000 војници во Латинска Америка?

Редакција
Советникот за национална безбедност на САД, Џон Болтон е во центарот на американската јавност откако на прес конференција на која најавуваше санкции за државна нафтена компанија во Венецуела...
Спорт

(Фото) Храбрата Кристина Гутереш ќе биде главниот возач на тимот на Mitsubishi Motors Шпанија на Дакар рели

Редакција
Храбрата шпанка, Кристина Гутереш ќе биде главниот возач на тимот на Mitsubishi Motors Шпанија, на претстојното Дакар рели, кое ќе се одржи од 6 до...