еМагазин

Tag : летниковец

БАШ НИ Е ЌЕФ

Пивара Скопје со донација на летниковци во Чаир, Маџир Маало и Куманово

Редакција
„Пивара Скопје” преку својот проект за заживување на маалскиот живот низ општините во нашата земја, донираше уште 3 од планираните 15 летниковци, и тоа во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Пивара Скопје донираше летниковец во Општина Ѓорче Петров

Редакција
Во духот на нам добро познатиот слоган „За Нас“ на Скопско пиво, „Пивара Скопје” денес донираше нов летниковец, овој пат за жителите на населбата Ѓорче...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) „Скопско“ ги враќа маалските дружби во Карпош

Редакција
Благодарение на омилениот пивски бренд „Скопско“, а во духот на неговиот слоган „За нас“ денеска жителите на општина Карпош добија нов летниковец, донација од „Пивара...