еМагазин

Tag : Пивара

ЧИСТА ОКОЛИНА

Пивара Скопје, Пaкомак и „Мен енд Маунтен“ со досега најголема акција за чистење и пошумување во нашата земја – Генералка викенд 2022

Редакција
Пивара Скопје, Пакомак и Мен енд Маунтен (организатори на Генералка Викенд) ја најавија досега најголемата еколошка акција – Генералка викенд 2022, што ќе се спроведува...
Бизнис

(Фото) Вработените на Пивара Скопје добија нови канцеларии, најавени дополнителни инвестиции во производството

Редакција
Во пресрет на 100-годишниот јубилеј, Пивара Скопје отвори нов деловен простор за вработените. Со ова започна реализацијата на новиот инвестициски циклус со кој компанијата во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

На менаџментот на Прилепска пивара лани исплатени 24,5 милиони денари

Редакција
Во Годишниот извештај за работењето за минатата година, објавен преку Македонската берза, од Прилепска пиварница АД Прилеп соопштуваат дека на членовите на Управниот и надзорниот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Инфективната клиника доби донација од Црвениот крст обезбедена од Фондацијата на Coca-Cola и Пивара Скопје

Редакција
Клиниката за инфективни болести во Скопје ги доби неопходните материјали кои како донација ги обезбедија и Фондацијата на Coca-Cola компанијата и Пивара Скопје, а се...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Пивара Скопје во партнерство со Grouper.mk започнува иницијатива за поддршка на угостителските објекти

Редакција
Пивара Скопје стартува со иницијатива за поддршка на угостителството, кое е меѓу најпогодените сектори од глобалната пандемија. Под мотото „Бевте тука за нас, сега ние...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Македонец почна да произведува пиво во Шпанија

Редакција
„Аликантина“ е името на првата македонска крафт-пивара отворена надвор од земјата. Пиварата се наоѓа во градот Аликанте во Шпанија, а главен „виновник“ за нејзиното отварање...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Нов бесценет артефакт за историјата на Пивара Скопје

Редакција
Дали знаете кога е основана Пивара Скопје? Едногодишното истражување што го спроведува тимот на Пивара Скопје, во соработка со Центарот за научно истражување и промоција...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Coca–Cola HBC и Пивара Скопје повторно прогласени за европски лидери во одржлив развој

Редакција
Пивара Скопје, заедно со останатите членки на Coca-Cola HBC Групацијата повторно го освоија првото место во европската индустрија за пијалаци, според остварените резултати во одржливиот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Пристигнува „Скопско IPL“ – првото крафт пиво од Пивара Скопје

Редакција
Пивара Скопје започна со производство на ново пиво – „Скопско IPL“, прво од ваков вид на македонскиот пазар. Најновата бренд екстензија на Скопско претставува автентично...