еМагазин

Tag : мајтап

Македонија

Бугарски весник се мајтапи со премиерот: Карикатура на Заев и „морковот и стапот на ЕУ“

Редакција
Бугарскиот весник „Сега“ објави карикатура на Зоран Заев со која го “објаснува“ спорот помеѓу двете земји, но и му се потсмева на македонскиот премиер. На...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Бензиска пумпа „Мира Петрол“: Твитерџиите мајтапџии за новото име на Градски стадион

Редакција
Твитерџиите се мајтапеа со новото име на Градски стадион во Скопје, кој Владата вчера го преименува од „Филип Втори“ во „Тоше Проески“, Па оттука, на...