еМагазин

Tag : магија

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) По 14. години Јован Јованов повторно запеа заедно со Пајак, објавена нова верзија на „Магија“

Редакција
По дваесет и пет години победничката песна на Макфест 1998 година “Магија”, доби нов модерен поп звук кој веруваме дека силно ќе допре до публиката...
Забава ТОП СТОРИИ

Јован Јованов и Пајак направија ремикс на хитот „Магија“

Редакција
Јован Јованов и Пајак снимија дует и направија ремикс на хитот „Магија“. Песната „Магија“ во изведба на група „Магија“ беше победник на Макфест во 1998...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Новогодишна магија со култните автомобили „Буба“

Редакција
Членовите на „Буба клуб“ Македонија и нивните пријатели-љубители на „Мини Морис“ со помош на Град Скопје викендов дефилираа низ Скопје накитени со новогодишни сијалички и...