еМагазин

Tag : Македонијалек

Бизнис

Од „Македонијалек“ ќе се бара максимална казна од 70 илјади евра за техничката грешка со декларацијата на МРП вакцините

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска изјави дека е завршен увидот на инспекторите од МАЛМЕД во сите места каде што беа детектирани МРП вакцини, со...
Македонија

Уште две деца заразени од мала сипаница, белгиската „Глаксо Смит Клајн“ ќе ги проверуваат нејзините вакцини во Македонија

Редакција
Уште две деца од Скопје се заразени со морбили кои се хоспитализирани на Клиниката за инфективни болести. Откако Министерството за здравство прогласи епидемија на морбили,...
Бизнис

„Македонијалек“: Граѓаните да бидат спокојни, сите вакцини се со важечки рок и безбедни за употреба

Редакција
По информациите кои се појавија во јавноста за можно присуство на вакцини со истечен рок, компанијата „Македонијалек“, која е увозник и дистрибутер на МРП вакцините,...