еМагазин

Tag : Марјан Шокаровски

Македонија ТОП СТОРИИ

Шокаровски вратен на директорското место во Кардиохирургија

Редакција
Марјан Шокаровски, кој беше разрешен од директорското место на Клиниката за кардиохирургија, од страна на бившиот министер за здравство Илир Демири, е вратен на старата...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Марјан Шокаровски, директорот на Кадриохирургија, кој е разрешен

Редакција
Поради зголемена смртност, но и нарушени меѓучовечки односи на Клиниката за кардиохирургија, министерот за здравство во заминување, Илир Демири, го разреши медицинскиот директор на Клиниката, Марјан...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поради зголемена смртност на Кардиохирургија разрешен директорот Шокаровски

Редакција
Министерот за здравство Илир Демири го разрешил медицинскиот директор на Клиниката за кадриохирургија, Марјан Шокаровски, поради зголемената смртност. „До мене стигнаа наоди дека е зголемена...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кардиохирургот Јовев демантира дека го нападнал директорот на Клиниката на кардиохирургија

Редакција
Кардиохирургот Сашко Јовев за Фокус демантира дека физички го нападнал директорот на Клиниката на кардиохирургија, Марјан Шокаровски, а вербално медицинска сестра, како што претходно објави...
Македонија ТОП СТОРИИ

Докторот Марјан Шокаровски е нов директор на државната Кардиохирургија

Редакција
Д-р Марјан Шокаровски е назначен за нов директор на Универзитетската клиника за државна Кардиохирургија, а за нов организациски директор е назначен Исак Јакупи, соопшти Министерството...