еМагазин

Tag : Марко Чадеж

ДОБРОСОСЕДСТВО

Саемот на вино Отворен Балкан можност за заеднички пласман на виното и храната

Редакција
Во пресрет на Саемот на виното Отворен Балкан (ОБ) од 1 до 4 септември во Белград што го организираат владите на Србија, Македонија и Албанија,...
ДОБРОСОСЕДСТВО ТОП СТОРИИ

Во рамки на Отворен Балкан нема да има забрана за промет на брашно, шеќер, масло и основни прехранбени производи

Редакција
Претседателот на Стопанската комора на Србија (ПКС), Марко Чадеж денеска изјави дека членовите на иницијативата „Отворен Балкан“ во Тирана се согласиле дека нема да има...
ДОБРОСОСЕДСТВО ТОП СТОРИИ

На почетокот на годината, заеднички пазар на труд на Србија, Македонија и Албанија

Редакција
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, премиерот на Албанија, Еди Рама и македонскиот премиер Зоран Заев денеска во Тирана учествуваат на состанокот на иницијативата „Отворен Балкан“,...