еМагазин

Tag : масерати

Локално

Поднесено обвинение за изнудa: Го натерале да им продаде „масерати“ за 2.950 евра, вмешана и нотарка

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе обвинение за изнуда против шест лица. Како што е наведено во соопштението од Јавното обвинителство, едно...
Локално ТОП СТОРИИ

Петмина го киднапирале од патарина и го тепале за да им препише сопственост врз „Масерати“

Редакција
Против пет лица од Скопје јавен обвинител денеска донесе наредба за спроведување истражна постапка, бидејќи постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело –...
Локално

Нападнат скопјанец по сообраќајка меѓу „масерати“, „пунто“ и „астра“ на „Партизанска“

Редакција
На 21.06.2020 во 22.30  во СВР Скопје, А.И.(20) од Скопје пријавил дека пред сендвичара на бул.Партизански одреди во Скопје, по претходно случена сообраќајна незгода помеѓу...