еМагазин

Tag : маси

Балкан ТОП СТОРИИ

Построги мерки во Грција заради делта сојот на коронавирусот: Нема забави, само гости на маса во баровите

Редакција
Од 8 јули сите угостителски објекти во Грција, како што се баровите, кафулињата, местата за забава и слично, ќе работат само за гости кои седат...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Објавен новиот протокол за рестораните: До 12 лица на споени маси, гостите на растојание од 1,5 метри

Редакција
Во Службен весник е објавен новиот протокол за отворање и работа на угостителските објекти за исхрана. Неговата содржина Ви ја пренесуваме во целост: Вработените во...