еМагазин

Tag : матис

Македонија

Американскиот секретар за одбрана, Матис: Русија финансира проруски групи заради поткопување на референдумот во Македонија

Редакција
Нема сомнение дека Москва финансира проруски групи во Македонија со цел неуспех на референдумот за името на земјата, изјави американскиот министер за одбрана Џејмс Матис...