еМагазин

Tag : меган

Балкан

Емир (38) од Сараево по примерот на принцот Хари, престана да зема џепарлак од родителите

Редакција
Сатиричниот босански сајт „satro info“ објави текст пародија на одлуката на принцот Хари и војвотката Меган да го напуштат кралското семејство и да станат финансиски...
Забава ТОП СТОРИИ

Британија во шок: Принцот Хари и неговата сопруга се откажаа од кралските функции, ќе живеат сами во САД

Редакција
Британскиот принц Хари и неговата сопруга војвотката од Сасекс, Меган Маркл се откажаа од кралските функции. Тие соопштија дека ќе заработуваат сами и дека ќе живеат...