еМагазин

Tag : британија

Свет

Ќе го одржи ли контроверзниот Борис Џонсон ветувањето за Брегзит до 31 октомври?

Никола Осило
Ќе го одржи ли новиот британски премиер Борис Џонсон ветувањето дека ќе обезбеди договор за Брегзит до 31 октомври е прашање кое надвиснува кај британската,
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Кој е Борис Џонсон, новиот премиер на Велика Британија?

Никола Осило
Поранешниот новинар и уредник Борис Џонсон денес и официјално ја презема премиерската фотеља во Владата на Велика Британија од Тереза Меј, откако неговите конзервативци му
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

Британски туристи шест дена поминаа 230 километри во јавање коњи на Галичник

Силвана Жежова
Коњичкиот клуб „Шерпа хорс рајдинг“ (Sherpa Horse Riding) беа домаќини на британски туристи, искусни јавачи на коњи, кои шест дена поминаа 230 километри на коњи
Бизнис

„Алкалоид“ го зголеми извозот во В.Британија за 380%, во Грузија за 105%, во Унгарија за 63%…

Никола Осило
Од вкупните консолидирани продажби на „Алкалоид“ АД Скопје во првите три месеци од годинава 68% се остварени на странски пазари, соопшти компанијата. Најголем пораст кај
БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Четири сценарија по отфрлањето на Договорот за Брегзит

Редакција
Долниот дом на британскиот Парламент синоќа со 432 гласа „против“ и 202 „за“ го отфрли Договорот за истапувањето на Велика Британија од ЕУ, што лани