еМагазин

Tag : премиерка

Свет ТОП СТОРИИ

Која е наследничката на Борис Џонсон, Лиз Трас: Од невообичаена говорничка и „кралица на Инстаграм“ до премиерка

Редакција
По пребројувањето на гласовите од членовите на британската Конзервативна партија, поранешната министерка за надворешни работи, Лиз Трас, е избрана за лидерка на ториевците, со што...
Македонија

Финската премиерка Сана Марин во посета на Македонија

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски ја пречека неговата финска колешка Сана Марин, која е во еднодневна работна посета на Македонија. Како што информира владината прес-служба, согласно агендата...
Балкан

(Фото) Премиерката на Србија со партнерката на гости кај премиерот на Луксембург и неговиот сопруг

Редакција
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ и нејзината партнерка Милица Ѓорѓевиќ, вчера имаа приватна средба со премиерот на Луксембург, Ксавиер Бетел и неговиот сопруг, Готје Дестенеј,...