еМагазин

Tag : Луксембург

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Виз Ер“ на два месеци ќе ги прекине летовите од Скопје до Болоња и Луксембург

Редакција
Спецјализираниот портал exyuaviation.com објави дека авиокомпанијата „Виз Ер“ од средината на јануари до средината на март ќе ги прекине летовите од Скопје до Болоња и...
Македонија

Османи на пат за Луксембург: Независно каква ќе биде одлуката, за нас сонцето и натаму ќе изгрева на Запад

Редакција
„На пат за Луксембург и Брисел очи во очи со историјата пред конечната одлука“, напиша на својот Фејсбук профил вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи,...
БЕНЧМАРК

Франција официјално не ја открива својата позиција за денешниот министерски совет во Луксембург

Редакција
Неколку часови пред денешниот министерски состанок во Луксембург, официјален Париз не ја открива својата позиција во однос на почетокот на преговорите за членството на Северна...
Балкан

(Фото) Премиерката на Србија со партнерката на гости кај премиерот на Луксембург и неговиот сопруг

Редакција
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ и нејзината партнерка Милица Ѓорѓевиќ, вчера имаа приватна средба со премиерот на Луксембург, Ксавиер Бетел и неговиот сопруг, Готје Дестенеј,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Интрасофт интернешнл“ го доби тендерот на Царинската управа за информатички услуги вреден 652.000 евра

Редакција
Царинската управа по распишаниот тендер за набавка на информатички услуги (унапредување на СОЦДАД) склучи договор со „Интрасофт интернешнл“ од Луксембург. Вредноста на склучениот договор со...