еМагазин

Tag : минубус

Локално

Единаесет лица повредени во судар меѓу „Пунто“ и минибус во Прилеп

Никола Осило
На 13.03.2019 во 22.10 часот на улица „Александар Македонски“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фиат пунто“ со прилепски регистарски ознаки, управувано...
Локално

Автобусот на ЈСП која сообраќаше до „Македонско село“ повеќе нема да вози до таму

Редакција
ЈСП информира дека на линијата 28 ќе сообраќа минибус по скратена траса од понеделник 22 октомври. „Наместо Транспортен центар, почетната станица на автобусите на посочената линија...