еМагазин

Tag : национализам

Забава

„Некст Тајм“ и „вратија“ на Дуа Липа: “И ние можеме„

Редакција
Музичката група „Некст Тајм“ на нивната фејсбук-страница објавија карта од Македонија од времето на Филип Втори. На овој начин, со коментар „И ние можеме“, возвратија...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Примитивен национализам, „бомби„ без јавен интерес и нереални ветувања

Редакција
Деновиве пред избори речиси да нема ден без т.н. “бомби“, кои ги „пука“ кој ќе стигне. Тоа што истите немаат никаков јавен интерес, туку оцрнување...
Балкан

Минималната плата во Грција се зголеми од од 586 на 650 евра: Прва владина седница по ратификација на Договорот од Преспа

Редакција
Историскиот Договор од Преспа отвара нова ера на соработка, солидарност и пријателство на Балканот, го поразува национализмот од двете страни и е победа за оние...