еМагазин

Tag : Наташа Петровска

ЖИВОТ

„Шара по целото тело, Ви прави буквално скрининг и бара слаба точка“: Градоначалничката на Битола го сподели личното искуство со Ковид-19

Редакција
Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска, која го прележа коронавирусот, на својот Фејсбук-профил го сподели личното искуство во битката со Ковид-19. „ПОСТКОРОНА За медицинските сестри и...
Македонија

И градоначалничката на Битола позитивна на Ковид-19

Редакција
Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска е позитивна Ковид-19, соопшти таа на Фејсбук „По резултатите од денешниот направен тест се утврди дека сум позитивна од COVID...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(ВИДЕО) Градоначалничката на Битола со стој на глава отвори училишна сала

Редакција
Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска денеска направи стој на глава на промоцијата на  новата сала на ОУ „Трифун Пановски“ во Битола порака до младите, пренесува...
Македонија

Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска: Надлежните органи досега не ме контактираа за случајот „Рекет“

Редакција
Истражните органи досега не ме контактираа во врска со случајот „Рекет“, изјави денеска градоначалничката на Битола, Наташа Петровска одговарајќи на новинарско прашање дали е вклучена...