еМагазин

Tag : Недељник

Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Илија Гечев, единствен милијардер од Македонија на листата на српскиот магазин „Недељник“

Редакција
Српскиот магазин „Недељник“ ексклузивно објави листа на 100-те најбогати луѓе во регионот. Според неделникот, Илија Гечев, сопственикот на „ИГМ трејд“ од Кавадарци е единствениот милјардер...
Интервју ТОП СТОРИИ

Мукаетов за „Недељник“: Успехот се мери со квалитетот, но и со солидарноста и со задоволството на луѓето

Редакција
Генералниот директор и претседател на Управниот одбор на Алкалоид АД Скопје, Живко Мукаетов во интервју за српскиот магазин „Недељник“, зборува за досегашните, но и за...