еМагазин

Tag : нефунцкионални кредити

Бизнис ТОП СТОРИИ

Забрзано растат нефункционалните потрошувачки и станбени кредити на граѓаните

Никола Осило
Нефункционалните кредити на домаќинствата порасна за 1,4% или за 52 милиона денари во првите три месеци од годинава, односно двојно побрзо во споредба со растот...