еМагазин

Tag : неработни денови

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Детална листа на неработни денови: Во 2021 година пет продолжени викенди за сите граѓани

Редакција
Во 2021 година македонските граѓани ќе имаат пет продолжени викенди. Од вкупно 11 неработни денови за сите граѓани, пет се поврзуваат со викендот, за разлика...
ЖИВОТ

Петок за православните, а понеделник за сите граѓани се неработни денови за Велигден

Редакција
Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците Велики Петок, петок пред Велигден, е неработен ден за граѓаните од православна...