еМагазин

Tag : нестабилно време

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Нестабилното време ќе продолжи до сабота

Редакција
Периодот на нестабилно време ќе продолжи до сабота – претпладне ќе има сончеви периоди, а во попладневните и вечерните часови наместа пороен дожд и грмежи....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

До недела нестабилно време со пороен дожд и посвежо

Редакција
До недела времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Локално процесите...
ЖИВОТ

Попладне нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно, со пороен дожд, грмежи и...