еМагазин

Tag : Никола Андонов

Македонија ТОП СТОРИИ

Во Ново Село победи кандидатот на СДСМ Никола Андонов со разлика од 19 гласа

Редакција
На предвремените избори за градоначалник во Ново Село победи кандидатот на СДСМ, Никола Андонов. Предноста пред кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Николчо Стоилков е со 19 гласови....