еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Во Ново Село победи кандидатот на СДСМ Никола Андонов со разлика од 19 гласа

На предвремените избори за градоначалник во Ново Село победи кандидатот на СДСМ, Никола Андонов.

Предноста пред кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Николчо Стоилков е со 19 гласови.

Штабот на СДСМ во оваа општина прогласи победа и таму слават приврзаниците на оваа партија.

Од штабот на ВМРО-ДПМНЕ, според неофицијално преброените гласови, го потврдија водството на Андонов со 17 гласови предност.

Во ОИК Ново Село се уште се бројат гласовите и досега се преброени 15 од вкупно 20 гласачки места.

МИА/Фото: Фејсбук/Андонов

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кандидатот на СДСМ Константин Георгиески извесен победник на предвремените избори за градоначалник на Охрид

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Реакција од Клиниката Жан Митрев: Фабрикувани информации насочени кон креирање на лажна слика за работата на болницата

Редакција

Директор на Клиниката за неврологија, Иван Барбов позитивен на Ковид-19

Редакција

Кривична за поранешниот претседател на ДИК, Оливер Дерковски за набавката на софтверите

Редакција