еМагазин

Tag : Новачевски

Македонија ТОП СТОРИИ

Притвор за кумот на Груевски, судот ги „замрзна“ спорните плацеви на Водно

Редакција
Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје му изрече мерка притвор во трање од 30 дена на осомничениот Ристо Новачевски, кум на поранешниот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Приведен Ристо Новачевски, кум на Никола Груевски

Редакција
По наредба на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, МВР утрово го привела Ристо Новачевски, кум на поранешниот премиер Никола Груевски, кој е...