еМагазин

Tag : нуклеарки

Свет ТОП СТОРИИ

Макрон и Путин се договориле за обезбедувањето на украинските нуклеарни централи

Редакција
За време на денешниот телефонски разговор, францускиот претседател Емануел Макрон и рускиот претседател Владимир Путин се согласија за потребата од вклучување на МААЕ за да...
Свет ТОП СТОРИИ

Може ли да ни се случи „втор Чернобил“, Украина има четири големи нуклеарни централи

Редакција
Борбите и пожарот околу најголемата нуклеарна централа во Европа, во Запорожје, Украина предизвика лавина реакции и осуда од сите страни, а вчера ги потресе и...
Свет ТОП СТОРИИ

Путин нареди руската армија да ги стави нуклеарните сили во „специјална“ состојба на готовност

Редакција
Претседателот Владимир Путин нареди руската армија да ги стави нуклеарните сили во „специјална“ состојба на готовност. Минатата недела Путин предупреди дека „кој и да се...