еМагазин

Tag : Ољта Џачка

Македонија ТОП СТОРИИ

Имам само спорадични случаи на обиди за асимилација на Македонците во Албанија од страна на Бугарија, вели албанската министерка Џачка

Редакција
Речиси половина од дискусијата на денешната средба во Скопје меѓу министерот за надворешни работи Бујар Османи и албанската министерка за Европа и за надворешни работи,...