еМагазин

Tag : Олександер Онишченко

Македонија

Собраниската Комисија за надзор на работата на АНБ да заседава за случајот „Онишченко“, повикува Ковачевски

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски денеска повика собраниската Комисија за надзор на работата над Агенцијата за национална безбедност (АНБ) за случајот „Онишченко“ конечно да заседава за овој...
Македонија

Директорот на АНБ, Димовски на затворена седница во Влада треба да реферира за случајот “Онишченко“

Редакција
На затворена владина седница денеска се очекува директорот на Агенцијата за национална безбедност (АНБ), Виктор Димовски да даде извештај за случајот со давањето на македонско...