еМагазин

Tag : пензионерка

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) „Како да си ги купам лековите со 12.000 пензија,“ го праша пензионерка министерот Меџити

Редакција
Министерот за здравство Фатмир Меџити утрово ја посети поликлиниката Јане Сандански за на терен да ја увиди состојбата со спроведувањето на реформата, во рамките на...
Локално

Кривична пријава за вработен во Македонска пошта: Неовластено земал пари од сметка на пензионерка

Редакција
Поднесена е кривична пријава против тетовец за сторени кривични дела „злоупотреба на службена положба и овластување“ и „злоупотреба на лични податоци“, кој како вработен во...