еМагазин

Tag : перална

ТОП СТОРИИ Убава приказна

Светлана Грујовска на 60 години започна сопствен бизнис: Отворила сервис за професионално пеглање и перење

Редакција
Светлна Грујовска е сопруга, мајка, баба, а најново жена претприемач, бидејќи на 60 години решила да започне свој сопствен бизнис. „Тешко е, не знам дали...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Цела опрема за стан фрлена во Охридско Езеро: И делови од правосмукалка и перална пронајдени на дното

Редакција
Нуркачкиот клуб „Акватек“ на дното на Охридското Езеро пронајде делови од правосмукалка и перална (смукувач и бубањ) лоцирани кај крајбрежјето во близина на Мостот на...