еМагазин

Tag : Петар Џобоски

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Ни трага ни глас од детето: Дирекцијата за заштита и спасување се вклучува во потрагата по Петар Џобоски од Мариово

Редакција
Од денеска на потрагата по детето Петар Џобоски се приклучи и Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС), информираат од таму. „Во потрагата се ангажирани седум...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Поради големиот интерес на граѓани кои сакаат да се вклучат во потрагата по Петар, објавен телефонски број на кој може да се јават

Редакција
Министерството за внатрешни работи продолжува со интензивната потрага по детето Петар Џобоски, за кое неговиот родител во петокот вечерта пријави дека се оддалечило од домот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Над 100 полицајци, хеликоптер, доброволци во активна потрага по Петар Џобоски

Редакција
Министерството за внатрешни работи продолжува со интензивната потрага по детето Петар Џобоски, за кое неговиот родител пријави во петокот (25.02) вечерта дека се оддалечило од...