еМагазин

Tag : Пиколомини

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер за пожарот во Нотр-Дам: „Везе за Нотр-Дам, а нема еден твит за македонските цркви и манастири“

Никола Осило
Лавина рекации на социјалните мрежи има по пожарот во Нотр-Дам во Париз. Граѓани изразуваат жалење за катастрофата што му се случи на светското културно наследство,
Забава

Промоција на новиот албум на Пиколомини утревечер во Ла кања

Никола Осило
Утревечер на 6 септември, со почеток во 20 часот, во Ла Кања бар (во Старата скопска чаршија) ќе се одржи слушачка промоција на третиот по