еМагазин

Tag : писта

Бизнис ТОП СТОРИИ

Од утре од 17 часот летовите се нормализираат: ТАВ ја завршува рехабилитацијата на пистата на Меѓународниот Аеродром Скопје

Редакција
ТАВ Македонија, за утре, сабота, 28-ми мај, најавува дека ќе ја заврши  рехабилитацијата на пистата на Меѓународниот Аеродром Скопје и од 17 часот попладнето летовите...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Обнова на пистата на скопскиот аеродром од 28 март, ќе трае 50 дена без затворање

Редакција
ТАВ Македонија како дел од инвестицискиот план за проширување и реновирање на македонските аеродроми, почнувајќи од 28 март до 16 мај годинава, во период од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Инвестиција на ТАВ Македонија: Во март 2022 година ќе се реновира пистата на скопскиот аеродром

Редакција
ТАВ Македонија информира дека, како дел од инвестицискиот план за експанзија и реновирање на македонски аеродроми, следната година, почнувајќи од 28-ми март 2022 до 16-ти...