еМагазин

Tag : подметнат

Македонија ТОП СТОРИИ

Ковид-центарот изгорел за неколку минути, засега нема индиции дека пожарот во Тетово е подметнат, вели претседателот Пендаровски

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски денеска во Тетово изјави дека според информациите кои ги добил од надлежните, досега не постојат индиции дека пожарот во модуларната ковид болница...
Македонија ТОП СТОРИИ

Две лица од дебарското село Аме кои ги опожарувале нивите, ќе добијат пријава за подметнат пожар 

Редакција
Дебарското одделението за внатрешни работи ќе поднесе соодветни пријави против две лица од село Аме, под сомнение за подметнат пожар. -Во ОВР Дебар синоќа во...