еМагазин

Tag : подметнати

Македонија ТОП СТОРИИ

Дел од пожарите во скопско се подметнати, вели Симоновски, командант на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје

Редакција
Сите пожари во скопскиот регион на кои се интервенираше вчера се изгаснати. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје во текот на вчерашниот ден имала 29...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Пожари секој ден: Кој тоа си ја пали сопствената држава и сака да предизвика криза?

Редакција
Речиси да нема ден изминативе неколку недели да нема пожар и тоа не еден, туку по неколку на различни делови од земјава. Нема дилема дел...