еМагазин

Tag : подметнување

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Какви казни предвидува Кривичен законик за подметнување пожари

Редакција
Во изминативе денови, додека на сите страни беснеаат пожари, приведени се неколку лица за подметнување на дел од пожарите, а пожарникарите повикувајќи се на своето...
Македонија

И директорот на ДЗС потврди дека пожарите се подметнати

Редакција
Во моментов сите пожари кои беа активни во текот на вчерашниот ден се ставени под контрола, информира за „Мета“ Аднан Џафероски, директор на Дирекцијата за...