еМагазин

Tag : подморница

Свет

Американска подморница се судри со неидентификуван објект во Јужното Кинеско море

Редакција
Американска нуклеарна подморница се судрила со неидентификуван објект додека патролираше во Јужното Кинеско Море, област каде Кина има големи претензии, соопшти американската морнарица. „Американската нуклеарна...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Путин ја претстави подморницата што може да предизвика нуклеарно цунами

Редакција
Рускиот претседател Владимир Путин присуствуваше на церемонија за претставување на нова подморница која може да носи нуклеарни боеви глави кои можат да предизвикаат разорно цунами....