еМагазин

Tag : поени

Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Евровизија: И жирито и публиката од Македонија со 12 поени за Србија

Редакција
И жирито и публиката од Македонија даде 12 поени за преставничките на Србија, „Харикејн“ (ураган) на Евровизија, која се одржа во Ротердам, Холандија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Забава ТОП СТОРИИ

Како гласаше публиката на Евровизија: Од кој доби најмногу гласови Тамара

Редакција
Македонија во финалето на Евровизија во Тел Авив со 237 поени се пласираше на второто место по гласовите на жирито. Тамара Тодевска доби 12 поени од...