еМагазин

Tag : поглавја

БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Меркел: Отворање на првите поглавја од преговорите со Скопје и Тирана оваа година

Редакција
Германската канцеларка Ангела Меркел денеска ги презентираше приоритетите на претседателството на нејзината земја со ЕУ во наредните шест месеци, споменувајќи ги само преговорите со Северна...