еМагазин

Tag : поместувања

Свет ТОП СТОРИИ

„Мали поместувања“ во третата рунда руско-украински преговори

Редакција
Заврши третата рунда преговори меѓу делегациите на Русија и Украина во регионот Брест, во Белорусија, соопшти руската Амбасада во Минск. „Заврши третиот круг руско-украински преговори...
Македонија

Нема никакво поместување за разликите помеѓу власта и опозицијата за иднината на СЈО

Редакција
Нема никакви поместувања во однос на разликите меѓу власта и опозицијата околу Законот за јавно обвинителство, изјави денеска министерката за правда Рената Дескоска, по завршувањето...