еМагазин

Tag : попови

Балкан

Во Грција можна задолжителна вакцинација и за поповите и наставниците

Редакција
Портпаролот на грчката Влада, Јанис Иконому, ја остави отворена можноста, задолжителната вакцинација, доколку е потребно, да се прошири и за други категории како што се...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Попови од возило ги прскаа улиците на Велес со света вода „против“ корона вирусот

Редакција
Граѓани на социјалните мрежи објавија видео на кое може да се види група свештени лица како од камионче од кое ечи црковна музика ги прскаат...