еМагазин

Tag : постапување

Македонија ТОП СТОРИИ

Oбвинителите на СЈО се враќаат во матичните обвинителства

Редакција
Советот на јавни обвинители денеска го констатира прекинувањето на мандатот на обвинителите од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), откако во саботата беше разрешена нивната шефица Катица...