еМагазин

Tag : шкендија

Спорт ТОП СТОРИИ

(Видео) Срамота за фудбалот во Тетово: Каменувани фудбалер и помошник судија и расизам на мечот помеѓу Шкендија и Шкупи

Редакција
Вчерашниот меч помеѓу Шкендија и Шкупи во Тетово, кој заврши без голови, го следеа бројни инциденти, кои почнаа уште пред натпреварот. Играчите на Шкупи беа...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „поцрвене“ за фудбалскиот стратег: Да беше Мурињо од Битола ќе го викаа „Диреко“

Редакција
Не стивнуваат реакциите откако тренерот на фудбалскиот клуб „Тотенхем“, Жозе Мурињо на својот профил на Инстаграм сподели фотографија и објави дека рамката на еден од...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Навивачите на „Шкендија“ демолираа низ Тетово, ширеа говор на омраза и повикуваа на насилство

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи (МВР) денеска информираа дека нема повредени во инцидентот кој вчера во Тетово го предизвикаа навивачите на фудбалскиот клуб „Шекендија„, „Балисти“....