еМагазин

Tag : балисти

Македонија

Навивачката група „Војводи“: Згрозени сме што не ставаат во ист кош со „Балистите„

Редакција
Навивачката група на фудбалскиот клуб “Тетекс“ од Тетово, „Војводи“ се огласи на нивниот Фејсбук профил по повод обвинувањата дека за време на прославата на 30...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе ги подбере ли некој навивачките групи?

Редакција
Во недела навивачката група „Балисти“ дивешее низ Тетово, притоа јавно ширеше говор на омраза, навреди на етничка основа и повикуваше на насилство. И како тоа...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Навивачите на „Шкендија“ демолираа низ Тетово, ширеа говор на омраза и повикуваа на насилство

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи (МВР) денеска информираа дека нема повредени во инцидентот кој вчера во Тетово го предизвикаа навивачите на фудбалскиот клуб „Шекендија„, „Балисти“....