еМагазин

Tag : соработки

Бизнис ТОП СТОРИИ

Над 130 македонски компании на прва средба со Лидл за можна соработка

Редакција
Над 130 компании од Македонија денеска беа запознаени со можностите за соработка со Лидл, информираат од таму. Овој тип на соработка со локални компании е...
ДОБРОСОСЕДСТВО ТОП СТОРИИ

(Видео) Заедничка обука на силите за специјални операции на Македонија и Грција

Редакција
Операции на копно и во вода, борбено пливање и нуркање биле вклучени во заедничката обука на силите за специјални операции на Македонија и Грција, што...