еМагазин

Tag : Совет на Град Скопје

Локално

„Не се преговара со луѓе што уценуваат,“ вели Арсовска за приватните превозници

Редакција
Не се преговара со луѓе што уценуваат и навредуваат и кои тоа го прават зашто вистината не е на нивна страна. Нема да се подлегне...
Локално ТОП СТОРИИ

Советот на Град Скопје без одлука за проблемот со приватните автобуски превозници

Редакција
На продолжението на 19. седница на Советот на Град Скопје посветена на советнички прашања, во однос на проблемите со приватните автобуски превозници, повторно немаше решение....