еМагазин

Tag : Спасе Димовски

Македонија ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) По три недели пронајдено телото на велешанецот Димовски кој се удави помагајќи и на екипа на ЕВН

Редакција
По повеќе од три недели пронајдено е телото на велешанецот Спасе Димовски (51), кој се удави помагајќи и на екипа на ЕВН. Неговото тело денеска...
Локално

Истрагата за исчезнатиот Велешанец продолжува, ЕВН понуди помош на МВР

Редакција
Потрагата по исчезнатиот Спасе Димовски од Велес продолжува. Пред неколку дена, на 6 август во селото Белештевица, велешко, во место викано „Лавчани“ 51- годишниот Димовски...