еМагазин

Tag : Старавина

Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Селото нема жители кои би гласале, но постер од Пендаровски има

Редакција
Едно од најубавите села во битолско Мариово, Старавина е иселено, останати се само пет-шест жители. Дел од куќите се сочувани, но поголем дел распаднати и...