еМагазин

Tag : стево

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „зовре“ за пожарите: „Стево на проба да не ја запали депонијата кај Борис Трајковски“

Редакција
Недостигаше уште вчерашното опожарување на дивата депонија во близина на салата Борис Трајковски во Скопје за да се вклучи алармот меѓу граѓаните кои деновиве се...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Ципрас ги засени само еден ден: Твитер „збесна“ по „Јога со Гога“ и „Тегови крева наш Стева“

Редакција
Посетата на грчкиот премиер Алексис Ципрас еден ден ги фрли во сенка претседателските избори, но веднаш по неговото заминување на социјалните мрежи почнаа реакциите за...
Македонија

Силјановска отвори Твитер профил: „Стево чувај се!„

Редакција
Професорката Гордана Силјановска Давкова, кандидатката за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, сериозно ја сфатати важноста на социјалните мрежи, па отвори профил и на Твитер. Дали таа го...